Bezpieczne ferie

Bezpieczne ferie

30 stycznia 2026 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się spotkania dla uczniów klas IV – VIII z Panią Sandrą Mindak Policjantką z Komisariatu Policji w Koronowie oraz Jej gośćmi. Celem spotkania było omówienie zagrożeń, jakie mogą napotkać uczniowie w okresie ferii zimowych. Poruszono temat informowania rodziców o planowanym wyjściu (gdzie i z kim planują spędzić czas oraz o podaniu godziny powrotu do domu). Przypomniano informację o tym kto, w jakim wieku może zapisać się na fb oraz o tym, że cokolwiek będzie przesłane za pomocą Internetu mimo późniejszego wykasowania nadal jest zapisane w chmurze. Wspominano o cyberprzemocy. Utrwalono numery alarmowe oraz znaczenie noszenia elementów odblaskowych. Podczas prelekcji dzieci poznały pracę przewodnika i jego psa Leo. Dowiedziały się na czym polega ich codzienne praca oraz że pies ma bardzo czuły węch i potrafi zlokalizować materiały wybuchowe i narkotykowe. Pan strażak uwrażliwił młodzież na temat materiałów łatwopalnych oraz sposobu ich gaszenia. Ratownicy WOPRu za pomocą odtworzonego filmiku pokazali, jakie niebezpieczeństwo czyhają na uczniów wchodzących na zamarznięte akweny wodne. Przekazali sposoby ratowania w skrajnych wypadkach. Omówiono znaczenie ciepłego, dostosowanego do aury ubioru oraz zagrożenia wynikające z długiego przebywania na mrozie w postaci odmrożeń i hipotermii.

Zapraszamy do -> fotorelacja