12 grudnia 2025 roku po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie zorganizowała Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Znawcy polskiej ortografii”. Udział wzięli uczniowie wszystkich szkół gminy Koronowo. Łącznie 28 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych IV-VI, VII – VIII.
Uczestnicy, biorący udział w finale, zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Musieli wykazać się znajomością zasad polskiej ortografii i interpunkcji, która jak wiadomo do łatwych nie należy. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda dostosowanego do wieku i umiejętności a w drugiej części rozwiązanie testu sprawdzającego wykorzystanie posiadanej wiedzy w praktyce. Komisję konkursową stanowili opiekunowie uczniów, przygotowujący dzieci. Konkurs stał na wysokim poziomie, co podkreślały zarówno dzieci jak i nauczyciele. A było o co walczyć. Nagrody książkowe oraz gry językowe ufundował Burmistrz Koronowa oraz Rada Miejska w Koronowie.
Podczas przerwy uczniowie rozwiązywali zagadki słowne oraz ortograficzne przygotowane przez koleżanki i kolegów klas ósmych z SP2 w Koronowie. Po długiej naradzie komisja podliczyła punkty i ogłosiła wyniki.
W kategorii klas IV-VI:
- miejsce i tytuł „Znawcy polskiej ortografii” zdobył Hubert Witkowski z klasy VI SP 2 w Koronowie
- miejsce zajął Filip Ostałowski z klasy VI reprezentant SP2 w Koronowie
- miejsce zajęła Otylia Lesicka z klasy VI z SP w Wierzchucinie Królewskim
W kategorii klas VII-VIII:
- miejsce i tytuł „Znawcy polskiej ortografii” zdobyła Tatiana Jakubczak – uczennica klasy VIII z SP w Sitowcu
- miejsce zajęła Marta Lustig – uczennica klasy VIII z SP2 w Koronowie
- miejsce zajęła Paulina Krzysiak – uczennica klasy VII z SP w Sitowcu
Nagrody zwycięzcom oraz upominki wręczał Burmistrz Koronowa – Pan Patryk Mikołajewski.
Pomysłodawczynią oraz organizatorką tej cyklicznej imprezy jest nauczycielka języka polskiego Pani Joanna Skórzewska.


