O szkole


Nasza szkoła

 


Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie mieści się przy ulicy Dworcowej 48 w Koronowie. Od roku 2021 do chwili obecnej funkcję dyrektora szkoły sprawuje pani mgr Izabela Maćkowiak. W roku 2023/2024, w 33 oddziałach szkoły uczy się 742 uczniów. Wśród nich są 2 oddziały integracyjne.

W szkole pracuje 57 nauczycieli. Wielu z nich posiada podwójne kwalifikacje. W klasach integracyjnych pracują nauczyciele wspomagający. W szkole prowadzone są nieodpłatnie dodatkowe zajęcia kół zainteresowań. Prowadzimy stołówkę szkolną z nowocześnie wyposażoną kuchnią. Mamy 2 boiska szkolne, miasteczko komunikacyjne, salę gimnastyczną oraz 2 świetlice. Szkoła posiada 2 pracownie komputerowe, bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę, gabinet dentystyczny i pielęgniarski.

Nasi uczniowie biorą udział w zajęciach terapeutycznych prowadzonych przez psychologa, pedagoga czy logopedów.
Mamy Certyfikat Kujawsko-Pomorskiego Lidera Integracji, a w 2005 uzyskaliśmy tytuł “Szkoła z klasą”.

Jesteśmy szkołą bezpieczną (z systemem monitoringu), dobrze przygotowującą uczniów do dalszej edukacji. Nasi uczniowie zajmują wysokie miejsca w konkursach na szczeblu ogólnopolskim. Jest to możliwe dzięki dobrze układającej się współpracy między uczniami, ich rodzicami i nauczycielami.

Bierzemy udział w przedsięwzięciach organizowanych przez Rodzinę Szkół imienia Jana Pawła II.