2a zwiedza:)

2a zwiedza:)

Zwiedzamy!

Maj 2024 to czas, w którym uczniowie klasy 2a poświęcili na zwiedzanie naszej małej ojczyzny. Zaczęliśmy od parku Grabina, kiedyś miejsca rekreacji, wypoczynku i zabaw lokalnego społeczeństwa. Dzisiaj to piękne miejsce do spacerów i poznania legendy oraz możliwość poznania historii Nepomucena, którego pomnik można tam podziwiać. Naszym przewodnikiem był Pan Piotr Jasiek.

Później ruszyliśmy w podróż koleją do Wierzchucina – emocji było co niemiara, bo wielu z nas pierwszy raz podróżowało pociągiem. Pojechali  z nami uczniowie klasy 2b. Tutaj przewodnikiem był Pan Rafał Wąsowicz.

Na koniec poszliśmy do Diabelskiego Młyna, przenieśliśmy się w czasie, oglądaliśmy historyczne zakamarki, poznaliśmy kolejną legendę. Na koniec poczęstowano nas w restauracji pysznym lodowym deserem. Gospodarzem i przewodnikiem był Pan Wojciech Skoczek.

Elżbieta Rydelska Katarzyna Czekalińska

Zapraszamy do -> fotorelacji.