Zwycięzcy w VIII Gminnym Konkursie Poezji i Prozy Jana Pawła II wyłonieni

Zwycięzcy w VIII Gminnym Konkursie Poezji i Prozy  Jana Pawła II wyłonieni

7 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Jana Pawła II, w którym wzięło udział pięć szkół podstawowych z gminy Koronowo: Buszkowo, Witoldowo, Sitowiec, SP1 Koronowo, SP2 Koronowo. Ogółem 22 uczestników rywalizowało w pięciu kategoriach wiekowych. Uczniowie klas IV-VIII recytowali utwory Karola Wojtyły – fragmenty poezji oraz prozy papieża Polaka.

Spotkanie uświetnił występ uczniów klas czwartych i piątej przygotowany  pod kierunkiem pani Teresy Całki. Program prezentował informacje dotyczące życia Karola Wojtyły z okazji 104 rocznicy urodzin naszego patrona. Uczniowie zaśpiewali również najpiękniejsze pieśni dedykowane Janowi Pawłowi II, a tematem przewodnim stało się hasło „Niezwykły człowiek w dziejach Polski i świata. Dekoracje wykonały panie: Urszula Łodziewska i Magdalena Giczela.

Zmagania uczniów oceniała komisja w składzie: p. Kamila Lewandowska, ks. Jan Lubiński, p. Hanna Maćkowska z Buszkowa. Patronat honorowy nad konkursem objął ks. Proboszcz Ryszard Hirsz, który ufundował nagrody i pamiątki. Konkurs przygotowały p. Kamila Lewandowska i p. Joanna Skórzewska.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy czwarte:
I miejsce – Kinga Młodzieniewska – SP Buszkowo