A nadzieja znów wstąpi w nas...

A nadzieja znów wstąpi w nas...

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

W tym roku uczniowie klasy 7 a i 7 b w przygotowanych Jasełkach pokazali, że Narodzenie Jezusa nie jest wydarzeniem sprzed dwóch tysięcy lat. Nie jest to powieść o tym co było ale jest to Cud, który dzieje się także teraz. Jezus rodzi się za każdym razem w naszym sercu kiedy otwieramy je na drugiego człowieka. Zwłaszcza dzisiaj kiedy jako ludzkość doświadczamy po raz kolejny wojny, kiedy gnamy za wirtualnymi ideałami i kiedy bardzo często wśród tysięcy odsłon na FB jesteśmy bardzo samotni.

Dziękujmy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej współczesnej wersji opowieści o wydarzeniach z Betlejem, Pani Elżbiecie Schabowicz za nieocenioną pomoc w kwestii oprawy muzycznej, Paniom z klas 0-3 za użyczenia dekoracji.

Życzymy wszystkim Państwu aby czas Bożego Narodzenia przyniósł spokój w sercu i pokój wokół nas.

Uczniowie i wychowawcy klasy 7a i 7 b.

Zapraszamy do -> fotorelacji.