Znawcy polskiej ortografii

Laureaci II Gminnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Znawcy polskiej ortografii” wyłonieni.

W piątek 15 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Znawcy polskiej ortografii”. Rywalizowało w nim 31 uczniów z ośmiu szkół podstawowych gminy Koronowo w dwóch kategoriach wiekowych klas IV-VI i VII-VIII. Zadaniem uczniów było napisanie dyktanda oraz rozwiązanie testu polegającego na znajomości zasad polskiej ortografii i interpunkcji.

Podczas konkursu uczestnicy obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Wesoła ortografia” w wykonaniu uczniów klasy szóstej „b” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie.

W kategorii klas IV-VI

– I miejsce i tytuł „Znawcy polskiej ortografii” zdobyła Tatiana Jakubczak ze Szkoły Podstawowej w Sitowcu

II miejsce zajął Alex Heise ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie

III miejsce ex aequo zajęły Paulina Krzysiak ze Szkoły Podstawowej w Sitowcu i Julia Dybiona ze Szkoły Podstawowej we Wtelnie.

W kategorii klas VII-VIII

– I miejsce i tytuł „Znawcy polskiej ortografii” zdobył Alan Kiełpiński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie

II miejsce zajął Mateusz Bąk ze Szkoły Podstawowej w Mąkowarsku

III miejsce ex aequo zajęły Natalia Krzysiak ze Szkoły Podstawowej w Sitowcu i Zofia Szefler ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz laureatom.

Joanna Skórzewska