„Odebrano nam życie, my pozostawiamy wam pamięć”

„Odebrano nam życie, my pozostawiamy wam pamięć”
Te trudne słowa były mottem XVIII Gminnego Konkursu Historycznego „Moja Mała Ojczyna” 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Odbył się on 22 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej im. kpt. ż.w. Tadeusza Ziółkowskiego w Wierzchucinie Królewskim, a w zmaganiach uczestniczyło aż 8 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7B Julia Maciejewska, Martyna Mamel i Szymon Szmyd.
W ośmiu etapach, w bardzo różnej formie sprawdzano wiedzę uczestników obejmującą historię naszego miasta i gminy, miejsca pamięci, pomniki, zabytki, a w tym roku także szczególnie Koronowskiego Batalionu Obrony Narodowej (batalion ON „Koronowo”) – pododdział piechoty Wojska Polskiego II RP. Z ogromną dumną i przyjemnością mogę poinformować, iż drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce tracąc tylko 1 punkt w bardzo wyrównanej dogrywce.
Bardzo serdecznie gratuluję uczniom gdyż wykazali się ogromną wiedzą i włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie się do tego konkursu zgłębiając trudną ale ciekawą historię swojej „małej ojczyzny”.
Jolanta Wodnicka