Pożegnanie uczniów klas ósmych

Pożegnanie uczniów klas ósmych
„Każde zakończenie jest nowym początkiem”
Takie motto przyświecało uroczystości pożegnania uczniów klas ósmych, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie 20 czerwca 2024 roku. Poprowadzili je Martyna Siekierska z klasy 8 a oraz Mikołaj Dolatowski z klasy 8 b.
Akademia miała podniosły charakter. Gościli na niej zaproszeni goście – Burmistrz Koronowa – pan Patryk Mikołajewski, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Koronowie – Pani Mirosława Pietryga, Komendant Komisariatu Policji w Koronowie – pan Tomasz Meyze a także dyrekcja szkoły i Rada Rodziców.
Absolwenci weszli do sali wraz ze swoimi wychowawczyniami – klasa 8 a z panią Joanną Skórzewską a klasa 8 b z panią Tamarą Kruszczyńską. Składali oni ślubowanie na sztandar szkoły i przekazali poczet sztandarowy uczniom klas siódmych. Nie zabrakło podziękowań dla rodziców, nauczycieli, wychowawców a także pracowników administracji i obsługi pracujących w szkole.
Najlepsi uczniowie otrzymali liczne nagrody: pióro Burmistrza Koronowa, Nagrody Dyrektora Szkoły, nagrody ufundowane przez Radę Rodziców a także świadectwa z wyróżnieniem. Były również podziękowania dla uczniów pracujących w Wolontariacie, kółku muzycznym. 46 absolwentów otrzymało świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Miłym akcentem były również życzenia od siódmoklasistów a także drobne upominki.
Program artystyczny nawiązywał do ośmiu lat spędzonych w murach naszej szkoły. Wszyscy ze wzruszeniem wysłuchali mini koncertu w wykonaniu uczennicy Kseni Sushko, która zaśpiewała wraz z panią Elżbietą Schabowicz. Pięknie śpiewały także uczennice klas ósmych.
To było ostatnie spotkanie ósmoklasistów z dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami. Na twarzach uczniów pojawiły się łzy wzruszenia. Na pewno zapamiętają ten dzień  na zawsze. Życzymy im powodzenia w nowych szkołach oraz miłych wakacji.
Joanna Skórzewska

Zapraszamy do -> fotorelacji.