Uroczyste podsumowanie INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „Kreatywne prace plastyczne"

Uroczyste podsumowanie INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „Kreatywne prace plastyczne"

11 czerwca 2024 r. na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Koronowie zorganizowano uroczyste podsumowanie INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „Kreatywne prace plastyczne”, którą w roku szkolnym 2023/2024 w piętnastu oddziałach klasowych poprowadziła pani Danuta Pakowska (nauczycielka plastyki).

Opierała się ona na założeniach IV edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego, którego autorką jest pani Beata Grzeszczuk – Nędza.

Polegała na prowadzeniu twórczych i niekonwencjonalnych działań plastycznych wspierających ogólny rozwój i kreatywność oraz postawy proekologiczne poprzez poznawanie i praktyczne stosowanie różnych technik plastycznych.

Przez 9 miesięcy (od września do maja) raz w miesiącu uczniowie doświadczyli radości z tworzenia dzieł, wykazali się pomysłowością, kreatywnością, wyobraźnią i swobodą twórczą. W toku zabawy i eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi poznali nowe techniki plastyczne, poszerzając swoją wiedzę z zakresu sztuki. Poprzez różnorodne działania wspierany był ich harmonijny rozwój. Realizując innowację dążono do zmiany stylu edukacji plastycznej z odtwórczej w twórczą.

Oto kilka realizowanych tematów: malowanie kolorową kredą na papierze ściernym smoka, rysowanie węglem dinozaura, malowanie farbami zwierząt leśnych na podkładzie z bandaża, kopiowanie rysunku z motywem kwiatów na kalce do kopiowania, malowanie łąki na kalce technicznej, wykonanie portretu lub autoportretu z plasteliny, rysowanie piórkiem i tuszem motywu kwiatowego itp. Prace dzieci, gdzie rodzic wyraził zgodę na publikację dzieła ich dziecka, były prezentowane na fb autorki. Na III piętrze szkoły i w sali plastycznej można było podziwiać wytwory dzieci.

W dniu dzisiejszym dzieci, których prace plastyczne były wyróżnione przez autorkę projektu p. Beatę Grzeszczuk – Nędza na fb zostały obdarowane dyplomami i upominkami.

Po części oficjalnej społeczność uczniowska klas 4 – 7 została zaproszona na pokaz „żywych obrazów”.

 

Dziewczynka w kapeluszu” – Auguste Renoir – ucz. kl. 4aVanessa Falkowska

„Chłopiec w słomkowym kapeluszu” – Jan Chrucki – ucz. kl. 4b Rafał Falkowski

„Człowiek w czerwonym turbanie”– Jan van Eyck – ucz. kl. 4c Jan Szczeblewski

„Syn Człowieczy” – Rene Magritte – ucz. kl. 4d Tobiasz Krzyżkowski

„Dziewczyna z perłą” – Jan Vermeer – ucz. kl. 4e Anna Sawosz

„Dama z łasiczką” – Leonardo da Vinci – ucz. kl. 5a Emilia Augustyńska

„Mona Lisa” – Leonardo da Vinci – ucz. kl. 5b Oliwia Kwiecińska

„Pierrot”- Leila Proenca – ucz. kl. 5c Violetta Pankratiewa

„Krzyk” – Edward Munch – ucz. kl. 5d Alicja Musiał

„Chłopiec w słomkowym kapeluszu” – Jan Chrucki – ucz. kl. 6a Piotr Kukliński

„Autoportret” – Frida Khalo – ucz. kl. 6c Agata Kowalkowska

„Dziewczyna z chryzantemami” – Olga Boznańska – ucz. kl. 7b Anna Prus

Uczniowie wcielając się w obrazy podeszli profesjonalnie i otrzymali gromkie brawa.
Dzisiejsze spotkanie ze sztuką na długo pozostanie w pamięci.

Zapraszamy do -> fotorelacji.